МОЗ США ополчився проти гумових рукавичок «з присипкою»
Наглядове відомство міністерства охорони здоров'я США планує ввести заборону на використання в країні припудрених рукавичок з натурального латексу і синтетичної гуми. Вчені вважають, що присипка рукавичок небезпечна і для пацієнтів, і для лікарів.
Щодня в усьому світі медики використовують мільйони пар одноразових гумових рукавичок, які призначені для захисту від можливих інфекцій як хворих, так і самих лікарів.
У більшості випадків такі рукавички, які в залежності від призначення і ступеня стерильності поділяються на кілька класів (оглядові, хірургічні і так далі), в процесі виробництва обробляються присипками - речовинами, які полегшують їх надягання і знімання.
Раніше в якості «пудри» використовувався тальк, а останнім часом практично повсюдно його замінив кукурудзяний крохмаль.
Але вчені з Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США (FDA) прийшли до висновку, що «присипки» становлять небезпеку для здоров'я хворих і медичного персоналу.
«Пудра» на рукавичках з натурального латексу підвищують алергенні властивості цього матеріалу, від чого страждають в першу чергу лікарі і медсестри, яким щодня доводиться по кілька разів міняти рукавички.
А присипки на рукавичках, виготовлених із синтетичних матеріалів, можуть збільшувати ризик розвитку запальних захворювань органів дихання, а також підвищувати ризик розвитку запалення в післяопераційній рані.
З цієї причини FDA оголосило про те, що це відомство планує ввести заборону на використання рукавичок з присипкою на всій території США.
Ця проблема винесена на громадське обговорення: кожен бажаючий може залишити свої зауваження на сайті FDA протягом найближчих 90 днів.
Якщо такий закон буде прийнятий, він не торкнеться виробів з сучасних синтетичних матеріалів, які не обробляються пудрою з крохмалю.
За кілька десятиліть існування FDA це всього лише другий раз, коли відомство планує ввести заборону на використання цілого класу товарів медичного призначення. У 1983 році агентство прийняло рішення заборонити трансплантацію синтетичних волосків для лікування облисіння, як потенційно небезпечну процедуру.
За матеріалами «Здоров'я України»