ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Пацієнтам

ВІКОВІ ЗМІНИ В ОРГАНІЗМІ ЧОЛОВІКІВ І ЖІНОК

НАРИСИ ПО СУЧАСНІЙ УРО-СЕКСОЛОГІЇ

Ми продовжуємо публікацію роботи уролога, спеціаліста вищої кваліфікаційної категорії, заслуженого лікаря України Косенка Володимира Миколайовича.

Серед моїх пацієнтів є різні вікові категорії – від молодих юнаків і дівчат до зрілих і навіть зовсім не молодих дорослих. І кожному з них сьогоднішню тему хотілося б відкласти подалі. А не можна! Бо на кожного з них це чекає – на кого раніше, а на кого пізніше. Це як кому пощастить. Але свого супротивника треба знати в обличчя. Хто обізнаний – той попереджений. А тема сьогодні у нас досить інтимна та пікантна.

У суспільстві питання інтимного життя у похилому віці стають дедалі актуальнішими. Відбувається старіння суспільства, життя людини подовжується і багато хто хоче подовжити і статеву активність. Найголовніше, що це цілком можливо, лише треба навчити себе з повагою ставитись до самого себе.

Минають роки і настає момент, коли людина починає з тривогою думати про наближення старості. Як правило, такі думки пов'язані з появою перших ознак клімаксу. У віці 45-50 років в організмі людини відбуваються бурхливі зміни, що зачіпають ендокринні залози, насамперед статеву систему, значною мірою нервову систему, і навіть інші органи і системи.Цей період кожна людина сприймає по-різному. Одні спокійно пливуть за течією і нічого не роблять, таким чином прискорюючи своє старіння; інші – комплексують, вважаючи цей період катастрофою, погіршуючи і так погане самопочуття; треті – ведуть активний спосіб життя та успішно борються з фізіологічними катаклізмами.

А що ж відбувається зі чоловіками, коли вони старіють? Досить довгий час науковці намагалися довести, що чоловік не схильний до клімаксу. На жаль, тривалі спостереження показали, що чоловічий клімакс існує. Дали йому шляхетну назву – АНРОПАУЗА.

Відомий італійський лікар ДоменікоТрота порівнював чоловіка з різними видами потягів:

У 20 років він, як приміська електричка, зупиняється біля кожного півстанка,

У 30 років – як електричка-експрес, зупинка на станціях;

У 40 років – як поїзд далекого прямування, лише на великих вокзалах;

У 50 років – зупинка лише для того, щоб долити води у котел паровоза;

У 60 років – не задираючи носа, слідує у депо.

Андропауза виникає після 45 років, але її ознаки не настільки драматичні, як у жінок, менш виражені, оскільки організм встигає адаптуватися.Особливості чоловічого клімаксу – зниження потенції, але виділення сперми продовжується до глибокої старості, а отже батьком можна стати у досить похилому віці.

Якось одно мудреця запитали:            

– Яким жінкам можна вірити більше – блондинкам, брюнеткам чи шатенкам?

Подумав мудрець і сказав:

– Жінкам можна довіряти лише сивим!

А чоловікам?

Довго думав мудрець і відповів:

– А чоловікам не можна вірити навіть лисим!

Усередині кожного літнього чоловіка сидить молодий хлопець і дивується – що ж це, чорт забирай, зі мною відбувається?

І настає момент, коли

 – Так, звичайно, він чоловік,

              У сенсі зростуабо чину,

              Є вуса та борода,

              Загалом дуже добрий хлопець.

              Але дамам більше, ніж дружити,

              Він не може запропонувати.

Статева активність завжди вважалася привілеєм молодих, але люди похилого віку не хочуть з цим миритися,і правильно роблять.

Причина проблеми – зниження вироблення чоловічого статевого гормону – тестостерону, такого собі гормону чоловічої молодості. Тому під наглядом лікаря потрібно відновити рівень гормону.

Фізіологія – дуже серйозна річ, оскільки вона диктує поведінку людини. В даному випадку природа зробила знижку чоловікам на 50% – андропауза формується поступово, триває 10-15 років, інтенсивність у 2-3 рази менша, ніж у жінок.

Найчастіші прояви у чоловіків – припливи, почервоніння, пітливість, головний біль, почуття оніміння кінцівок. З'являється недовірливість, дратівливість, пригнічений стан, зниження працездатності.

Нерідко паралельно розвивається аденома простати, що призводить до розладу сечовипускання – частих позивів до сечовипускання, особливо вночі, ослаблення струменя сечі, неповне випорожнення сечового міхура.

Неабияке значення грає порушення сну – сон стає коротким, поверховим, засинання під ранок, пробудження втомленим – яка вже тут працездатність!

Наростають проблеми з кишечником – виникають 2-3-денні закрепи. Бо обіднє харчування, як правило, у сухом'ятку, передпенсійна робота на нервах, а після обіду так хочеться подрімати. А не можна, тому що вас врятує лише рух.

До того ж – зростає вага. З'являється задишка, набряклість, стрибає тиск.

Ми намагаємося використовувати препарати швидкої допомоги - бета-блокатори, які у свою чергу б’ють по потенції чоловіка.

Ще одне дуже важливе питання – під час гормонального дисбалансу наростає ймовірність неконтрольованого зростання клітин простати. Простіше кажучи, збільшується ризиктрансформації клітин аденоми у ракові клітини. І тут дуже важливо вчасно зробити тест ПСА – простато специфічний антиген.

І, нарешті, найголовніша проблема – це розлади у сексуальній галузі. Сексуальний дефіцит наростає поступово – зникають ранкові ерекції, нічні полюції, знижується статевий потяг (лібідо), послаблюється ерекція, зменшується потреба у близькому спілкуванні з жінкою. Виникає почуття страху виявитися неспроможним – синдром очікуваної невдачі. Припинення контактів із жінкою призводить до гальмування вироблення статевих гормонів, що в свою чергу ще більше посилює статеву катастрофу. Ось вам і замкнене коло! У цій піковій ситуації допоможе лише лікар. Як то кажуть – справжньому чоловікові ніяк не обійтися в житті без жінкиі уролога.

Навіть Біблія не оминула вікового болю чоловіків. «Коли цар Давид постарів, увійшов у похилі літа, то покривали його одягом, але не міг він зігрітися. І сказали тоді слуги його - нехай пошукають господарю нашому цареві молоду дівчину, щоб лежала вона з ним і зігрівала його тілом своїм, і ласками своїми. І знайшли молоду жінку АвісагуСунамітянку, навчили її мистецтву кохання. Дівчина була дуже гарна і ходила вона за царем і прислужувала йому, але Давид так і не пізнав її……………»

Часто пацієнти запитують – чи однаково швидко старіють чоловіки та жінки? Як можна підготуватися до клімаксу? В даний час вчені прийшли до висновку, що у жінок вік 50-60 років є періодом підготовки до старіння, наступні 15 років є періодом ранньої старості, вік 75-90 років період усталеної старості, а після 90 років власне старечий період.

У чоловіків фізіологічний процес старіння зрушений у бік старшого віку, тобтожінки старіють швидше за чоловіків.

Китайський філософ Конфуцій говорив –пам'ятайте про життя, поки живеш. Іншими словами, до зустрічі зі старістю треба готуватись у молодості. Спосіб і умови життя, харчування, шкідливі звички, виснажлива праця, велика кількість стресів і т.д.

У сукупності– ваше минуле покаже готовність до вашого майбутнього. Головний принцип підготовки до старіння – не зловживати нічим! Кожен вік має своїнорми, навіть у статевому житті. Грузини кажуть – старіти треба, як витримане вино – повільно, імпозантно та елегантно.

По-перше, пораджу Вам упорядкувати режим дня – закон трьох НІ! НІ– переїданню, НІ– надмірному споживанню алкоголю, НІ– перевтомленню. Хочете почуватися чоловіком – виконуйте!

По-друге, виключіть прийом препаратів за порадою друзів, інтернету, популярних газет, телебачення тощо. Проблема андропаузи набагато глибша і допомогти вам її вирішити може лише фахівець. Після відповідного обстеження лікар призначить потрібне лікування. Сучасні препарати, що мають настільки точну та точкову дію, здійснюють лише стимулюючий ефект, змушуючи працювати свої власні ендокринні залози. Замісна терапія проводиться тільки у крайньому випадку, коли все попереднє лікування не дало результату. Та й далеко не завжди призначаються гормональні препарати. В арсеналі сучасної медицини достатньо препаратів академічної фармакопеї, фітопрепаратів, гомеопатичних засобів, які легко вирішать усі ваші чоловічі проблеми.

З сучасних фітопрепаратів, що існують на ринку, привертає увагу Адріус – природний комплекс, який м'яко діє на організм чоловіка. За рахунок збалансованого складу Адріус м'яко підвищує рівень тестостерону, компенсуючи природну адропаузу. Крім цього, фітопрепарат має протизапальну, загальнозміцнюючу, імуностимулюючу дію, що також дуже важливо для профілактики простатиту.

І найголовніше – не замикатись у собі! Жити треба так, щоб бути потрібним, і відчувати свою потребу. Адже стару людину оцінюють не за фізичними змінами, а за її судження, мудрість, чутливість.

 

Задати питання