ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Пацієнтам

Поради при переїданні

У чому причина переїдання?

Дуже часто проблема переїдання виникає в далекому дитинстві, коли дитину вмовляють з'їсти шматочок «за маму і тата», бігаючи за ним з ложкою і придумуючи купу відволікаючих маневрів, щоб під час гри або перегляду мультфільму нагодувати своє чадо. В результаті процес споживання їжі стає неконтрольованим і автоматичним. Пізніше з віком розвиваються «шкідливі звички» у вигляді поїдання їжі біля телевізора або за книгою. За такими частими неконтрольованими перекушуваннями людина не помічає з'їдених калорій, і як не дивно, навіть не отримує належного задоволення від їжі.

Симптоми переїдання

У медицині симптоми переїдання називають дисперсією. Це слово походить від грецьких слів dys (поганий) і pepsis (травлення). При переїданні порушується робота верхнього відділу шлунково-кишкового тракту, з'являються болі і дискомфорт в області шлунка, тяжкість і здуття живота після їжі, нудота, блювота. Крім цього, характерними ознаками диспепсії є раннє насичення (відчуття, що шлунок переповнюється відразу після початку їжі, незалежно від обсягу прийнятої їжі), здуття в області шлунка (почуття розпирання в цій області). Однією з основних причин формування симптомів диспепсії є порушення моторики шлунка.

Швидка допомога при переїданні - НАУСІЛІУМ®!

НАУСІЛІУМ® - препарат, що прискорює просування їжі в шлунково-кишковому тракті, відноситься до групи прокінетиків (стимуляторів перистальтики). Він підсилює перистальтику стравоходу, регулює моторну функцію шлунка, збільшує перистальтику 12-палої кишки, тим самим прискорює звільнення шлунка. Це призводить до значного поліпшення загального стану, зменшення болів в області шлунка і диспептичних розладів. Приймають по 1 таблетці 3 рази на день за 30 хв до їди і 1 раз на ніч. Препарат відпускаються в аптеці без рецепта. Якщо після застосування препарату симптоми зберігаються, необхідно звернутися до гастроентеролога.

Як поводитися після переїдання?

 √ Якщо за святковим столом Ви переїли, дегустуючи страви, на наступний день не піддавайтеся спокусі доїсти залишилися делікатеси. Вживайте більше овочів, фруктів і пийте більше рідини (1-1,5 л в день).

√ Ні - неробства!
Не завжди є можливість знайти порятунок від підвищеного апетиту в тренажерному залі. Тому не забувайте про більш доступні види тренувань - домашні клопоти (на роботу по дому витрачатися багато калорій).

√ Ученим вдалося установити зв'язок між хорошим настроєм і почуттям голоду. Виявляється, настрій самим безпосереднім чином впливає на апетит. Чим краще настрій, тим слабкіше апетит, тому що вище рівень серотоніну в організмі.

Наслідки переїдання

 Якщо переїдання стає звичкою - це прямий шлях до порушення обміну речовин і хвороб. Переїдання порушує травний процес і крім неприємних відчуттів в шлунку і кишечнику (підвищене газоутворення, здуття живота, відрижка, запори), дає підвищене навантаження на серце (тахікардія - підвищене серцебиття після прийому їжі) і на печінку (загальна інтоксикація організму, пов'язана з неякісним переварюванням їжі). Згодом зростає ризик виникнення серйозних ендокринних захворювань, діабету, захворювань серцево-судинної системи, хвороб суглобів, органів шлунково-кишкового тракту, переїдання неминуче веде до ожиріння.

 

 

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Задати питання