ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Пацієнтам

 ЦИСТИТ. Як уникнути загострення з настанням осені?

Мабуть, кожна третя жінка хоча б раз у житті стикалася з неприємними симптомами циститу:

  •  постійні позиви до сечовипускання при невеликій кількості сечі;
  •  біль та печіння при сечовипусканні;
  •  кров у сечі;
  •  сильний біль та печіння внизу живота, над лобком.

Цистит — запальний процес сечового міхура.

Приблизно у 80% випадків цистит спостерігається у жінок. Щодо чоловіків, то дана патологія відзначається лише у 0,5% з них. Це пов'язано з тим, що у жінок сечівник коротший і ширший, ніж у чоловіків, і в нього легше проникають бактерії.

Цистит відрізняється тим, що дуже легко переходить у хронічну форму після першого епізоду запалення. Це означає, що перераховані вище симптоми повертатимуться знову і знову при появі провокуючих факторів.


Щоб ефективно боротися з проблемою, необхідно з'ясувати причину.

Отже, шукаємо причину циститу…….

Частіше за все причиною циститу є інфекція. Мікроорганізми можуть потрапляти в сечові шляхи через уретру з анального отвору чи піхви. Набагато рідше інфекція потрапляє до сечового міхура через кров (гематогенний шлях). Це можливо за наявності інфекції, наприклад, у мигдалинах.

Особливо проблема циститу загострюється з віком, коли спостерігається природне згасання імунної системи. Наш імунітет починає погано справлятися зі своїми завданнями і хвороботворні бактерії набагато легше проникають у сечовий міхур. Крім того, у жінок із віком знижується рівня естрогенів на тлі змін у  мікрофлорі слизових оболонок піхви та уретри. Це призводить до появи і розвитку патогенної мікрофлори.


У яких випадках ризик захворіти на цистит підвищується?
Або що треба робити,
щоб уникнути циститу?

- Уникайте переохолодження. Переохолодження - найважливіша і найпоширеніша причина загострень циститу. Навіть при незначному переохолодженні захисні системи організму слабшають, чим негайно користується інфекція, що дрімає. Тому дуже важливо одягатися за погодою, особливо в осінньо-зимовий період.

- Слідкуйте за харчуванням. Виключіть зі свого раціону гостру, пряну, солону їжу. Гострі страви подразнюють слизову оболонку сечового міхура та сечовивідних шляхів, чим створюють відповідні умови для прикріплення бактерій. В результаті загострюються хронічні запальні захворювання сечовидільної системи.

- Не зловживайте міцною кавою, а також алкогольними напоями, які також подразнюють слизову оболонку сечового міхура та призводять до загострення хронічного циститу.

- Вчасно лікуйте свої нирки. При нефрологічних захворюваннях підвищується ймовірність спадного поширення інфекційного процесу (з нирок у сечовий міхур).

- Якщо Ви страждаєте на хронічні захворювання, такі як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, подагра, то в декілька разів підвищується ймовірність порушення функції нирок та сечового міхура. Тому обов'язково регулярно перевіряйте свої нирки. З профілактичною метою рекомендується прийом фітопрепаратів, які мають нефрозахисну дію.


Не вдалося уникнути? Тоді варто знати!

При гострому циститі показані постільний режим, рясне пиття та дієта з винятком солоних, гострих страв, консервів, м'ясних відварів, алкогольних напоїв.

З лікарських засобів показані препарати, спрямовані на зняття спазму, зменшення запалення, пригнічення інфекційного процесу.

Категорично не рекомендується самостійно вибирати собі антибіотики на лікування циститу. По-перше, різні бактерії чутливі до різних антибіотиків, і у разі самолікування можна просто схибити. По-друге, безконтрольний прийом антибіотиків призведе до того, що патогенні мікроорганізми, які живуть у вашому організмі, звикнуть до потужних ліків, і надалі вже не реагуватимуть на антибіотикотерапію належним чином.

Пам'ятайте: антибактеріальну терапію може призначати тільки лікар після того, як ви здасте всі необхідні аналізи, що визначають збудника і чутливість його до антибіотика.


Як полегшити стан під час загострення?

Тим не менш, полегшити загострення циститу навіть без доступу до лікаря можна – і потрібно. Тим більше, що для цього є безпечні натуральні засоби.

Ефективним та безпечним доповненням до лікарської терапії є застосування фітокомпозицій із лікарських рослин. Лікарські рослини мають комплексну дію, оскільки до їх складу входять природні сполуки з різними властивостями: протизапальними, антибактеріальними, спазмолітичними, імуностимулюючими тощо. Також, що важливо, лікарські рослини, на відміну від хімічних препаратів, мають тисячолітній досвід використання у народній медицині та безпечні при тривалому застосуванні.

Як свідчить практика, курсовий прийом лікарських рослин допомагає уникнути частих загострень циститу. Тому дуже важливо застосовувати їх курсами з профілактичною метою у періоди загострень.

Науці відомо багато рослин, ефективність яких доведена при запаленні сечового міхура. Сьогодні ми розповімо про деякі з них.

Одне з основних завдань при циститі – зменшити запальний процес у сечовому міхурі. Тому важливо застосовувати рослини із протизапальними властивостями. До таких рослин відносять, крім добре всім відомої Ромашки аптечної, квіти Бутеї одноквіткової, коріння Берхавії розлогої, Мумійо гімалайське.

Бутея однонасінна, або Бутея чудова, або Лісове полум'я – дерево, яке має яскраві жовтогарячі квіти, що нагадують полум'я, і вражає своєю пишністю місцевих жителів.

Бутея - дуже популярна на Сході лікарська рослина. Здавна застосовується для зменшення запалення при захворюваннях нирок і сечового міхура, печінки, шлунка. Зміцнює імунну та опорно-рухову системи, підвищує стійкість до інфекцій.

Берхавія розлога містить безліч природних біологічно-активних речовин, які, окрім впливу на запалення, можуть знижувати рівень цукру в крові, а також захищають нирки та значно покращують їх функції при цукровому діабеті. Ця дуже важлива властивість дозволяє уникати частих загострень циститу та інших захворювань нирок у пацієнтів із супутнім цукровим діабетом.

         Раніше ми вже говорили про те, що основною причиною циститу є мікроорганізми, які потрапляють до сечового міхура та викликають загострення. Тому розглянемо які ж рослини мають протимікробні властивості. Серед таких рослин слід відзначити Якірці сланкі і Ломикамінь язичковий. Ці рослини ефективно справляються з мікроорганізмами і, при цьому, не мають побічних ефектів, які властиві синтетичним препаратам.

Усі ці, а також багато інших, не менш важливих компонентів, входять до складу рослинно-мінерального комплексу Нокамен*.

Нокамен чинить багатогранний вплив на сечовидільну систему: захищає сечовий міхур і сечові шляхи, покращує функцію нирок, попереджує утворення каміння у нирках.   

Спосіб застосування Нокамену: дорослим по 1-2 таблетки два рази на день після їжі. Тривалість прийому 45-60 днів.

З метою захисту сечового міхура та сечових шляхів у період сезонних загострень (весна, осінь) тривалість прийому Нокамену необхідно збільшити до 3-х місяців.

Перед застосуванням проконсультуйтеся з лікарем.

*- Дієтична добавка. Не є лікарським засобом.

Задати питання