Вчені зрозуміли, чому при діабеті ризик хвороби Альцгеймера підвищується
За словами експертів, холестерин необхідний для нормальної роботи головного мозку. Але через діабету кількість холестерину в мозку може зменшитися. Це показали експерименти з мишами. Фахівці придушували у гризунів вироблення холестерину в мозку. Після цього у тварин з'являлися неврологічні порушення, розповідає Medical Xpress.
Дослідники довгий час вивчають роль холестерину в розвитку хвороби Альцгеймера. Відомо, що мутація в гені ApoE, пов'язаному з виробленням холестерину, є одним з основних факторів ризику деменції. Згідно з даними попередніх досліджень, більшу частину холестерину в мозку виробляють астроцити.
В ході нового дослідження вчені "вимикали" у мишей ген Srebp2, який регулює синтез холестерину. Фахівці помітили: у таких гризунів мозок виявився набагато менше в порівнянні з іншими тваринами. Крім того, у мишей з "вимкненим" "геном Srebp2 було багато відхилень в поведінці. Вони мали труднощі в навчанні, виконанні повсякденних завдань і проблеми з пам'яттю.
Так, у тварин з'явилися симптоми, які нагадували прояви хвороби Альцгеймера. Однак вони були набагато серйозніше. Крім того, у цих мишей змінився обмін речовин. Вони спалювали більше вуглеводів і менше додавали у вазі. Дослідники прийшли до висновку, що холестерин відіграє важливу роль в зв'язку між діабетом і деменцією. Вчені планують продовжити дослідження.
За матеріалами Medical Xpress.