ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Світові новини медицини

Стимуляція спинного мозку відновлює постінсультну функцію рук

Вперше вчені використали електричну стимуляцію шийного відділу спинного мозку для негайного відновлення руху руки та кисті у двох пацієнтів із хронічним парезом верхніх кінцівок середнього та тяжкого ступеня.

Інсульт може порушити зв'язок між головним та спинним мозком, що призведе до рухових порушень у руці та кисті. Однак під осередком ураження спинальні ланцюги, що контролюють рух, залишаються непошкодженими і можуть бути спрямовані на відновлення функції, зазначив Капогроссо.

Стимуляція спинного мозку показала себе перспективною у сприянні тривалому відновленню рухової функції ніг у пацієнтів з травмою спинного мозку; але досі він практично не вивчався для відновлення верхніх кінцівок.

У цьому «першому на людях» дослідженні дослідники  імплантували два лінійних електроди в дорсолатеральний епідуральний простір, націлені на нейронні ланцюги, які контролюють м'язи руки і кисті у двох пацієнтів.

Результати надають «багатообіцяючі, хоч і попередні, докази того, що стимуляція спинного мозку може бути як допоміжним, так і основним підходом до відновлення верхніх кінцівок після інсульту», - перший автор Марк П. Пауелл.

 

За матеріалами: MEDspace