Новий аналіз крові перевертає діагностику онкологічних захворювань
Університет Гарварду, передає ТАСС, розробив просту і разом з тим ефективну систему діагностики і локалізації понад 20 видів раку. Аналіз проводиться за підсумками дослідження частин ДНК в крові пацієнта. Ведеться пошук так званих метильних міток (приєднаних метильних груп). І це більш дієвий метод в порівнянні зі звичайною розшифровкою ДНК.
Відомо: існують епігенетичні зміни, які відбуваються за рахунок приєднання метильних груп. Ці зміни не зачіпають саму послідовність ДНК, проте впливають на експресію генів і зчитування ДНК. Якщо знати кількість і розташування "помилок" в геномі, викликаних метилированием, можна зрозуміти, які гени працюють неправильно і провокують розвиток онкологічного захворювання.
Вчені перевірили, як змінюється активність різних ділянок геному при розвитку раку грудей, прямої кишки, стравоходу, лейкемії та інших онкологічних захворювань. Була зібрана база міток, характерних для кожного типу раку. І ці мітки успішно виявили в крові добровольців з раком. Аналіз показав сліди раку майже у всіх пацієнтів з пухлинами другий, третій і четвертій стадії. Лише 0,6% здорових людей у контрольній групі отримали помилковий позитивний діагноз. Точність виявлення раку в окремих органах склала 89%.
За матеріалами, ТАСС