Дослідники знайшли ефективні ліки від меланоми

Міжнародна команда фахівців з'ясувала, що препарат "Опдіво" (ніволумаб) кращий за інший кошти допомагає пацієнтам з меланомою, які перенесли операцію з видалення пухлини. У дослідженні взяли участь більше 900 пацієнтів з меланомою III і IV стадії. Добровольці лікувалися в 130 медичних центрах, розташованих в 25 країнах. Всі учасники перенесли операції з видалення пухлин, пише UPI.com.

Частина пацієнтів приймала "Опдіво", а інші - "ервой" (іпілімумаб), який зазвичай призначається в таких випадках. Обидва препарати налаштовують імунну систему на пошук і знищення ракових клітин. Через рік лікування 71% пацієнтів, які отримували "Опдіво", і 61% добровольців, які отримували "ервой", виявилися живими. Крім того, у них не було рецидивів захворювання. Відмінності були очевидні і через 18 місяців лікування (66% проти 53%).

В учасників, які брали "Опдіво", зазначалося менше серйозних побічних ефектів у порівнянні з тими, хто приймав "ервой" (14% проти 45%). 31% учасників, які брали "ервой", і лише 5% добровольців, які брали Опдіво, довелося припинити лікування через побічні ефекти. Найпоширенішими побічними ефектами обох препаратів були втома і діарея.

за матеріалами, UPI.com.