ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Світові новини медицини

Колагеновий клапан може лікувати дитячі хвороби серця

Дослідники з лабораторії BioTis (Inserm/Університет Бордо, Бордо, Франція) розробили легеневий клапан із використанням людського колагену. Такий пристрій може зробити революцію в лікуванні дитячих захворювань серця, таких як зошит Фалло, вроджена вада серця, що характеризується стенозом легеневої артерії. При цьому захворюванні обмежується приплив крові з правого шлуночка серця до легеневої артерії, що перешкоджає нормальному притоку крові до легень і призводить до зниження рівня кисню в крові пацієнта.

 

Цю аномалію можна виправити за допомогою хірургічного втручання, метою якого є відновлення нормального кровотоку в легеневій артерії шляхом її розширення. Це передбачає видалення легеневого клапана, який потім необхідно реконструювати або за допомогою синтетичних матеріалів, таких як тефлонові мембрани, або за допомогою так званих біологічних стулок, виготовлених з хімічно обробленої тваринної тканини.

Команда під керівництвом дослідника Inserm Фаб'єна Кавецького розробила біологічний легеневий клапан наступного покоління, виготовлений з багатих колагеном стулок, отриманих з клітинних культур. Дослідники спиралися на підхід, розроблений за останнє десятиліття в лабораторії BioTis, який включає культивування людських клітин у лабораторних умовах для отримання багатих на колаген позаклітинних матричних відкладень.

 

Ці колагенові відкладення утворюють стулки, які можна використовувати для проектування, як у цьому дослідженні, легеневих клапанів. Значною перевагою є те, що ці повністю біологічні та нехімічно денатуровані стулки не зазнають відторгнення організмом.

Група вже подала патент на використання розробленого в лабораторії біоматеріалу як легеневий клапан і сподівається в майбутньому перевірити його корисність при різних серцево-судинних захворюваннях у дорослих та дітей.

 

За матеріалами: MEDspace