ЯК ПІДТРИМАТИ СВІЙ МОЗОК В УМОВАХ ТРИВАЛОГО СТРЕСУ ТА ОСІННЬОГО ПОГІРШЕННЯ НАСТРОЮ?
Усім нам дуже добре відомо, як знижується настрій восени. Якщо до цього додати ще й тривалий стрес, в якому перебувають українці вже не один рік, отримаємо дуже поширену картину – ми почуваємося хронічно втомленими, зникає бажання робити звичні речі, огортає сум і невпевненість. Внаслідок цього знижується розумова працездатність –вміння навчатися, запам’ятовувати та згадувати інформацію в потрібний момент, концентруватися на необхідному завданні.
В основі зниження ментальної енергії восени лежить порушення роботи нейромедіаторів – невеликих молекул, які передають сигнал у головному мозку та нервовими волокнами у нашому тілі. Перш за все, серотоніну –відповідального за настрій, сон, відчуття радості та бадьорості. Мастила у вогонь додає і хронічний стрес, який виснажує нервову систему і порушує роботу інших «провідників сигналу» – норадреналіну, дофаміну, ацетилхоліну.
Саме тому, що обставини нашого життя впливають не лише на емоції, але і безпосередньо на нервову систему, не варто лишати ситуацію на самоплин. Важливо подбати про свій мозок щоб відновити працездатність, емоційну рівновагу, а також попередити можливі хронічні розлади, пов’язані з хронічним стресом.
Серед підходів, які рекомендують лікарі та дослідники, найбільш корисними вважають такі:
- Сон і режим дня. Дуже важливо визначити оптимальну для Вас тривалість сну, а також встановити часові рамки, яких дотримуватись щодня. В середньому, оптимальною вважається тривалість 7-8 годин. Проте, в кожному окремому випадку ці рамки можуть змінюватись. Найважливіше – засинати та прокидатися в один і той самий час. Так Ви полегшите своєму мозку роботу з адаптації до зовнішніх умов.
- Фізична активність. Лише 30 хвилин аеробних вправ помірного рівня щодня допоможуть Вам почуватися набагато краще! Якщо ж Ви маєте можливість виконувати ще й силові навантаження, можна 2 дні на тиждень займатися і ними. Станом на сьогодні науковцями доведена ефективність фізичних вправ у подоланні депресії легкого ступеню, а також у відновленні нервових клітин. Виділіть зовсім небагато часу на легкий біг – і вдячність Вашого мозку у вигляді кращого настрою та самопочуття не змусить себе чекати.
- Усвідомленість та медитація. Це один із найважливіших пунктів. Що б Ви не робили, надзвичайно важливо концентруватися на дії. По-трішки привчайте себе замість «блукання в думках» під час певних активностей концентруватися на тому, що робите в поточний момент. З часом Ви відчуєте, що краще контролюєте справи і маєте більшу впевненість у собі. Такому результату сприяє також медитація. Нейробіологи встановили, що регулярна медитація дозволяє збільшити товщину кори головного мозку – посилити утворення нових нейронів та зв’язків між ними. Виділіть 10-20 хвилин зранку, щоб провести цей простий, але дуже корисний ритуал. Користь медитації полягає перш за все в тому, що вона посилює зони мозку, які відповідають за довгострокове планування, силу волі, досягнення бажаних результатів.
- Спілкування, подорожі та нові враження. Відвідування нових місць – надійний спосіб підняти настрій та покращити свій енергетичний баланс. Навіть короткі відпочинки або відвідування раніше не відомих локацій можуть надати психологічний заряд. Регулярно плануйте зустрічі зі своїми рідними чи друзями, щоб ділитися враженнями та емоціями. В цей непростий час таке людське спілкування допомагає нам всім почуватися краще.
- Збалансоване харчування. Пам’ятайте також про важливість свого харчового раціону. Прослідкуйте за тим, чи споживаєте Ви достатню кількість білка, вітамінів, мікроелементів та інших нутрієнтів. У разі необхідності, зверніться до свого сімейного лікаря або дієтолога за порадою у створенні індивідуального харчового раціону або, щоб спеціаліст порадив Вам дієтичний комплекс для підтримки нервової системи і розумових здібностей.
МЕМОСТІМ® – унікальна дієтична добавка для підтримки нервової системи і покращення розумових функцій. МЕМОСТІМ® комплексно допомагає мозку адаптуватись до умов, що змінюються, а відтак – залишатися працездатними, впевненими у собі та життєрадісними. Завдяки поєднанню екстрактів бакопи Моньє та гінкго білоби, МЕМОСТІМ® сприяє відновленню нервових клітин та покращенню таких розумових здібностей, як пам’ять, увага, здатність до сприйняття та аналізу інформації, інтелектуальна працездатність. Завдяки комплексній підтримці нервової системи, МЕМОСТІМ® допомагає відновити енергетичний баланс та почуватися зарядженими енергією.
У комплексі з наведеними вище заходами з підтримки належного ментального стану, МЕМОСТІМ® стане Вашим надійним другом для підтримки нервової системи восени та протягом всього року!
МЕМОСТІМ® – ПАМ’ЯТАЙ ПРО ГОЛОВНЕ!