ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Пацієнтам

ПРЕДМЕНСТРУАЛЬНИЙ СИНДРОМ (ПМС)

Передменструальний синдром, також синдром передменструальної напруги, передменструальна хвороба, циклічний синдром (ПМС) -

складний, циклічний симптомокомплекс, що виникає у деяких жінок у передменструальні дні (за 2-10 днів до менструації) і характеризується психоемоційними, вегетосудинними та обмінно-ендокринними порушеннями, які, у свою чергу, негативно позначаються на звичному для жінки ритму життя.

Передменструальний синдром тією чи іншою мірою зустрічається у кожної другої жінки після 30 років, до 30р. ПМС відчуває кожна п'ята.


Симптоми ПМС

У кожної жінки, яка страждає на ПМС, набір симптомів різний і проявляється нервово-психічних, обмінно-ендокринних або вегетативно-судинних порушеннях:

  • головні болі;
  • дратівливість, депресія, плаксивість, агресивність, напади серцебиття;
  • хворобливе нагрубання молочних залоз, набряклість обличчя, ніг та кистей рук, пітливість;
  • болі: у животі, в попереку, в органах тазу, в ділянці серця;
  • підвищена стомлюваність, безсоння чи навпаки, сонливість;
  • невелике збільшення маси тіла, підвищений апетит;
  • чутливість до запахів, зміна смакових відчуттів;
  • часте та рясне сечовипускання, зміна випорожнень.

Іноді передменструальний синдром може спричинити невроз.

Приблизно 20% жінок практично не схильні до передменструального синдрому або схильні до такої легкої форми, яка не вимагає звернення до лікаря.

Слід зазначити, що з віком ПМС прогресуватиме.


Найбільш поширені 4 форми ПМС:

нервово-психічна,

набрякла,

цефалгічна,

кризова.

Існує і так звана атипова форма ПМС.

Нервово-психічна форма характеризується змінами емоційного фону: слабкістю, плаксивістю, депресією та меланхолією або, навпаки, надмірною та необґрунтованою дратівливістю, агресією.

При набряковій формі синдрому спостерігається нагрубання та болючість молочних залоз, набряклість обличчя, ніг та кистей рук, пітливість.

Словом «цефалгія» в медицині називають головний біль, відповідно цефалгічна форма ПМС відрізняється сильними головними болями, запамороченнями, нудотою та іноді блюванням. Крім цих симптомів деякі жінки скаржаться біль у серці та пригнічений психологічний стан.

При кризовій формі ПМС (криз кардинальна зміна стану) у жінки виникають адреналінові кризи. Вони починаються з почуття стискання під грудьми і супроводжуються значно прискореним серцебиттям, онімінням та похолоданням рук. Відмінною особливістю кризової форми є у половини жінок страх смерті, що сильно загострюється. Зазначимо, що кризова форма ПМС переноситься найважче і потребує обов'язкового лікування.

Не ліковані нервово-психічна, набрякла і цефалгічсекая форма набувають у результаті кризової форми ПМС.

Причини ПМС

Вчені до сьогодні не знайшли точної та єдиної причини передменструального синдрому. Проте зрозуміло, що величезну роль освіти захворювання грає порушення гормонального балансу. Так, згідно з однією з теорій походження ПМС порушення співвідношення гормонів естрогену та прогестерон і є причиною симптомокомплексу.

Лікування ПМС

Лікування ПМС виконується медикаментозними та немедикаментозними методами. Так провідну роль лікуванні передменструального синдрому грає гормональна терапія препаратами-аналогами прогестерону. При нервово-психічних симптомах більшості пацієнток показано прийом заспокійливих. Симптоматичне лікування ПМС може включати застосування болезаспокійливих, сечогінних, протиалергічних препаратів.

Основною метою фармакотерапії ПМС є полегшення симптомів, які присутні майже у 80% жінок.

На практиці ПМС є хронічним захворюванням із тривалим та циклічним перебігом, але застосування деяких препаратів, таких як фітопрепарати, психотропи, антиоксиданти, мікроелементи та деякі інші допоможе зняти симптоми та покращити якість життя жінки.

Компоненти препаратів (екстракт Agnus Castus) пригнічують вироблення пролактину, що зумовлює нормалізацію багатьох пролактинопосередніх проявів ПМС. Позитивний вплив на різні ланки патогенезу вегето-судинних та психопатологічних порушень при ПМС речовин, що входять до складу фітопрепаратів, що містять Agnus Castus, виправдовують доцільність його включення до комплексної терапії. (Феміменс)

Курс лікування ПМС, зазвичай, досить тривалий протягом кількох послідовних МЦ (3-6міс.). У випадках рецидиву або для профілактики терапія може повторюватися через певний час.

Включення в схему лікування ПМС препаратів природного походження-сприяє регулюванню кровопостачання, трофіки, метаболізму та функціонального стану ЦНС.

 

 

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Задати питання