ВЖИВАННЯ ПРОБІОТИКІВ ДОПОМАГАЄ У ПРОФІЛАКТИЦІ РЕСПІРАТОРНИХ ІНФЕКЦІЙ
Згідно з результатами дослідження, щоденне вживання пробіотиків асоціюється із меншою кількістю симптомів ураження верхніх дихальних шляхів у людей із надмірною вагою та людей похилого віку. Дослідження було обрано для презентації на Digestive Disease Week® (DDW) 2021.
«Уведення бактерій у кишечник для зменшення ризику респіраторних інфекцій не є чимось новим, проте це ще одне свідчення того, що кишковий мікробіом має складний взаємозв’язок з різними системами нашого тіла. У цілому мікробіом впливає не тільки на роботу кишечника або печінки, він забезпечує регуляцію роботи всього тіла людини», — відзначив Бенджамін Малліш, доктор медичних наук, провідний науковий співробітник дослідження та викладач відділу хвороб органів травлення Імперського коледжу Лондона, Англія.
Дослідники повторно проаналізували щоденники 220 пацієнтів, які брали участь у попередньому подвійному сліпому плацебо-контрольованому дослідженні з вивчення впливу пробіотиків на втрату ваги. Були оцінені загальні симптоми інфекційних уражень верхніх дихальних шляхів, включаючи кашель, біль у горлі та хрипи. Дослідники виявили, що учасники, які приймали пробіотики протягом шестимісячного періоду дослідження, мали на 27 % нижчу загальну частоту проявів ураження верхніх дихальних шляхів порівняно з групою плацебо. Ефект був найбільшим серед учасників віком понад 45 років, а також тих, хто страждав від ожиріння. Люди з ожирінням мають більший ризик розвитку респіраторних інфекцій. Попередні дослідження показали, що пробіотики зменшують ризик інфекцій верхніх дихальних шляхів у здорових дорослих та дітей, однак відомостей про людей похилого віку, людей із зайвою вагою та людей з ожирінням мало.
«Ці висновки формують додатковий інтерес до осі «кишечник — легені», — сказав д-р Малліш. — Адже не тільки кишечник надсилає сигнали, що впливають на роботу легень. Це працює в обох напрямках. Зміни в мікробіомі кишечника можуть вплинути на безліч аспектів нашого здоров’я».
За матеріалами: Новини медицини та фармації • № 6 (758) • 2021