Алергія: що робити?
Що таке алергія?
Алергія - це специфічна реакція нашого організму у відповідь на вплив чужорідних речовин (алергенів). За статистикою, вже сьогодні алергією страждає від 5 до 30% росіян, від 20 до 30% українців. І якщо XX століття було століттям серцево-судинних захворювань, то XXI за прогнозами ВООЗ стане століттям алергії. Такий різкий сплеск захворюваності пов'язаний з посиленням алергенної навантаження на організм людини. Погіршується екологічна ситуація, нераціональне харчування, безконтрольне використання антибіотиків, зрослі стресові навантаження, малорухливий спосіб життя, зміни в кліматі призводять до того, що схильність організму людини впливу алергенів, навіть тих, які існували завжди, значно підвищується.
Як розпізнати алергію?
Алергію можна розпізнати, знаючи особливості її симптомів. Найчастіші симптоми алергії:
- Чхання. Напади чхання тривають день у день без очевидної причини, за відсутності нежиті як такого.
- Нежить (ринорея). При алергії виділення з носа зазвичай прозорі і водянисті.
- Закладений ніс. Слизова оболонка носової порожнини запалюється і потовщується, викликаючи закупорку носового каналу, що призводить до порушення нормального відтоку слизу або навіть повністю його блокує.
- Шкірний свербіж. Кропив'янка (висип) - безліч маленьких шкірних ушкоджень, які можуть бути на будь-якій ділянці тіла і на обличчі. Зазвичай триває кілька днів.
- Сверблячі очі. Свербіж в очах виникає без зовнішньої причини. Він може тривати тижнями. Повіки зазвичай стають червоними і опухлими.
Які види алергій бувають?
- Алергія на пилок рослин
- Алергія на укуси комах
- Алергія на домашніх тварин
- Алергія на домашній пил
- Харчова алергія
- Лікарська алергія
- Алергія на сонце
Алергічні захворювання
Алергія - своєрідна помста людству за його нерозумність. Здоровий спосіб життя, рухова активність, правильне харчування, виключення з раціону ряду продуктів (на другому місці за частотою викликаються алергічних проявів після коров'ячого молока коштують банани) можуть послужити стримуючими факторами для розвитку алергії, але повністю захистити себе від шкідливого впливу навколишнього середовища неможливо. Тому в разі появи симптомів алергії необхідно якомога швидше звернутися до лікаря-алерголога. У неважких випадках - до фармацевта, який порадить, яким безрецептурним протиалергічним препаратом можна послабити прояви вже існуючого захворювання, запобігти його загострення і розвиток більш важкої форми хвороби. Таким препаратом є «Тігофаст®». Тігофаст® швидко і ефективно знижує прояви алергії: чхання, ринорею, закладеність носа, свербіж шкіри.
Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я