ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Пацієнтам

Як врятуватися від головного болю

Зустріти людину, яка жодного разу в житті не стикалася з головним болем, практично неможливо. Головний біль здатен неабияк зіпсувати життя і вибити із звичної колії. Згідно з міжнародною класифікацією, існує понад 100 видів головного болю, причин, за якими може боліти голова, набагато менше. Ось найпоширеніші з них: підвищення тиску, мігрень, спазм і напруга м'язів


 Підвищення тиску

Навіть якщо ви не страждаєте від гіпертонічної хвороби, епізодичні підвищення тиску також можуть викликати головний біль. Як правило, приводом для зростання тиску стає перевтома, стреси, перепади температури повітря, магнітні бурі. При підвищеному тиску головний біль часто супроводжується слабкістю, запамороченням, шумом у вухах. 


 Мігрень

Це захворювання характеризується гострим пульсуючим болем, як правило, охоплює одну половину голови. Часто мігрень супроводжується безсонням, нудотою, підвищеною чутливістю до звуків, запахів і яскравого світла. Сприятливими моментами до розвитку нападу мігрені є недосипання, хвилювання, іноді - похибки в дієті.


 Спазматичний біль

Це найбільш поширений вид головного болю. Вона викликається спазмом м'язів шиї або спини, може бути результатом емоційного стресу (тривоги, неспокою, депресії), фізичного перенапруження, перебування в задушливому приміщенні або тривалої роботи без зміни положення. У таких випадках зазвичай говорять, що голову «здавлює, як обручем», біль не припиняється вночі і часто призводить до безсоння.


Як врятуватися від головного болю

Страждаючі від головного болю - основні споживачі анальгетиків і знеболюючих. Адже коли біль стає нестерпним, порушується працездатність людини - стає не до її причин, тому що потрібно швидко впоратися з головним болем. Так як часто головний біль викликаний спазмом судин, що виникають у відповідь на больові імпульси, то найбільш ефективними засобами для зняття головного болю будуть комбіновані препарати (анальгетики і спазмолитики). 

 Якщо головний біль став частим і нестерпним, необхідно звернутися до невропатолога.


В якому випадку потрібно звертатися до лікаря

  • Якщо у Вас з'явилися головні болі, яких ніколи не було раніше.
  • Приступ триває більше трьох діб.
  • Головний біль з'являється у формі раптового «вибуху» всередині голови.
  • Крім головного болю, є порушення зору, розлади мови, координації, слабкість ніг і рук, розлади пам'яті.
  • Шия стає малорухомої (можливо обмеження хребетних нервів).
  • Болі виникають при найменшому фізичному зусиллі.
  • Крім головного болю відзначається блювота, але немає відчуття нудоти.

 

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Задати питання