ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Пацієнтам

Народна мудрість про огріхи харчування

Народная мудрость о погрешностях питания

 

Здорове харчування - це харчування, що забезпечує ріст, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, сприяє зміцненню і підтримці здоров'я, а також профілактиці захворювань. Як багато сказано та написано на цю тему, але кожен вкладає свій зміст в це поняття. Давайте ж звернемося до джерел народної мудрості, почитайте, що говорять прислів'я на цей рахунок.

          «Потрібно їсти, щоб жити, а не жити, щоб їсти»

           Мабуть, одне з найбільш відомих висловів про їжу. Слова, що належать Сократу, актуальні у всі часи. Особливо зараз, коли настільки еволюціонувала культура харчування і примножилася різноманітність їжі. Цьому також сприяла поява всіляких видів «швидкої їжі», напівфабрикатів, рафінованих продуктів, підсилювачів смаку і т.п. Безумовно, це смачно, але далеко не корисно. І факт залишається фактом, часте переїдання негативно впливає на процеси травлення та стан всього організму. Потрібно пам'ятати, що все добре в міру.

«Не все до рота, що око бачить»  

Ще одне прислів'я, що нагадує про вибірковість в їжі. Адже ви напевно помічали, що, вживаючи одні продукти або страви ви відчуваєте легкість і комфорт, інші - важкість у животі і відчуття розпирання. Має вплив і спосіб приготування - варені та печені страви засвоюються краще, ніж смажені або копчені. Харчовий раціон кожної людини індивідуальний, тому один і той же продукт може одного кріпити, а іншого проносити. Звертайте увагу на своє самопочуття після прийому їжі, ставитеся до її вибору з розумом, тоді вона не тільки буде джерелом енергії, але і запорукою бадьорості і гарного самопочуття.

 «Живіт не мішок: про запас не поїси»

Про це свідчить ще одне прислів'я, нагадуючи, що люди не верблюди. Тому, не варто нехтувати кількістю прийомів їжі, з'їдаючи багато в один прийом. Єдине чого можна домогтися в цьому випадку - розтягнення стінок шлунка. Крім того, переїдання вимагає посиленої ферментативної активності - вироблення більшої кількості ферментів підшлункової і жовчі. Це певне навантаження на травний тракт. Постійне переїдання сприяє виникненню запору.

«Не ковтай, не прожувавши, не базікай, не подумавши»

Про другу частину приказки, висновок робіть самі, а ось на рахунок «не ковтай, не прожувавши» - і говорити нема чого. Як відомо, їжу потрібно ретельно пережовувати. І це не спроста. Адже, при пережовуванні їжа не тільки подрібнюється, вона також обробляється ферментами, які містяться в слині. Це полегшує її подальше засвоєння. Погано пережована тверда їжа може довго залишатися в травному тракті, порушуючи нормальну роботу і приводити до розвитку запорів.

«Що за біда, коли п’ється вода»

В організмі людини міститься від 50% до 75% води, в залежності від ваги і віку. Втрата більше 10% води може привести до смерті. Тому щоденне споживання води близько 1,5-2 літрів є запорукою гарного самопочуття і нормального функціонування органів і систем. Постійний дефіцит води може відбиватися на стані шкіри, роботі серцево - судинної і травної систем. Хронічна нестача води може стати причиною труднощів в роботі кишечника і розвитку запору.

 «Овочі на столі – здоров’я у домі»

«Обід без овочів – свято без музики»

Обидва прислів'я наголошують на важливість натуральних компонентів в щоденному раціоні людини. Овочі багаті натуральними харчовими волокнами, легкими для травлення нутрієнтами, мінералами, амінокислотами і вітамінами. Хочеться докладніше розповісти про харчові волокна, адже вони абсолютно незамінні для повноцінного здорового харчування. Саме вони сприяють поліпшенню роботи кишечника, виводять токсини і попереджають розвиток запорів

Джерелами харчових волокон є продукти із зерна, бобові, овочі і фрукти. Їх немає в тваринної їжі - рибі, м'ясі, молоці та яйцях. Харчові волокна - це велика група речовин: крохмаль, лігнін, целюлоза, камеді, слиз, пектинові речовини і т.д.

Здорове харчування передбачає обов'язкову наявність харчових волокон. Згідно з рекомендаціями фахівців, щоденна норма споживання харчових волокон для дорослого становить:

14 г ХВ на 1000 кал, що дорівнює:

Для чоловіків - 38 грам на день  

Для жінок - 25 грам на день

Для дітей шкільного віку - 15-20 грам на день.

В реаліях повсякденного життя, середньостатистична людина споживає близько половини рекомендованої норми. І це не дивно, адже якщо відобразити дані цифри у вигляді страв, виходить, що в день потрібно з'їдати 11 тарілок овочевого салату. Погодьтеся, це під силу хіба що вегетаріанцю.

Найбільш популярні харчові волокна, що відомі багатьом - це клітковина. Вона входить в структуру більшості рослин, та представляє собою вуглеводи, які не перетравлюється в організмі людини. Незважаючи на те, що клітковина практично не засвоюється організмом, вона відіграє важливу роль в травленні. Вміст клітковини в рослинах істотно варіюється в залежності від сорту і способу вирощування, а в готових продуктах харчування - від конкретних технологій виробництва. Продуктами харчування, найбільш багатими клітковиною, є висівки (по суті, це тверда оболонка зерна), лляне насіння і цільнозернові крупи (наприклад, перловка, гречка і овес).

Висівки - це досить грубі харчові волокна, природної структури крупного помелу. Тому вони можуть посилювати запалення при ураженнях органів травлення, які вимагають щадного відношення до слизових (наприклад, коліти, гастрити, дівертікуліти і ін).

На відміну від висівок, є більш м'які волокна. Велику цінність мають харчові волокна з пом’якшуючтою дією, до них відноситься лузга насіння подорожника.

 «Якщо шлунок псує «стул» – подорожник їж як мул»

Подорожник завдяки своїм властивостям використовувався в багатьох медицинах з давніх часів. Його різноманіття налічує понад 150 видів рослин сімейства Подорожникові, поширених по всій земній кулі, хоча багато яких з них вважаються бур'янами. На території України зазвичай використовуються Plantago major - подорожник великий та Plantago lanceolata L. - подорожник ланцетний.

Водний настій соку свіжого листя використовується для розрідження мокроти і виведенні її при кашлі. Застосування водного настою і свіжого соку листя подорожника сприяє швидкому очищенню і загоєнню ран. Екстракт листя подорожника великого надає кровоспинну, ранозагоювальну і бактеріостатичну дію. Сік свіжого листя ефективний при хронічних гастритах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки з нормальною або зниженою кислотністю шлункового соку.

Дуже цікавим видом подорожника є подорожник яйцевидний (Plantago ovata), синонім - подорожник індійський. Це невелика трав'яниста однорічна рослина, що відрізняється зовнішнім виглядом насіння: вони не темно-бурі, а мають тілесно-рожевий відтінок з пурпурової смужкою в рубчик. Родина його - Індія, внаслідок чого він здавна використовується в рецептурах індійської медицини. Кліматичні умови зростання цього виду подорожника дуже суворі. Тропічний клімат, зі стійкими вітрами, змінюється сезоном дощів. Вижити в таких умовах можуть тільки ті рослини, які запасають достатню кількість поживних речовин і активно з'язують надлишок води. Саме тому, подорожник яйцевидний відрізняється від інших видів кількістю корисних речовин в насінні. Він містить до 40% полісахаридів (харчових волокон), в той час як інші види містять в 4 рази менше корисних речовин.

 

Саме насіння подорожника використовуються, коли «шлунок псує стул». А конкретніше лузга насіння, які входять до складу сучасного засобу для нормалізації роботи кишечника Файболекс. Зверніть увагу, це не звичайне хімічне проносне, а засіб на натуральній основі, яке приводить в норму роботу кишечника та поповнює раціон харчовими волокнами.

 

Для виробництва Файболекс, подорожник яйцевидний вирощується на батьківщині - в Індії, у природному середовищі зростання. Завдяки цьому, лузга насіння здатна притягувати воду в 40 разів більше власної маси і надавати сприятливі ефекти на організм людини. Лузга подорожника сприяє нормалізації роботи кишечника, стимуляції перистальтики та позбавленню від закрепу, виведенню токсичних речовин із організму, а також покращенню стану мікрофлори кишечника.

Крім лузги насіння подорожника, до складу Файболекс входять натуральні волокна пшениці та екстракт зеленого чаю. Волокна пшениці - джерело клітковини, яка стимулює рухову функцію кишечника. Екстракт зеленого чаю має антиоксидантну та загальнотонізуючу дію на організм.

Файболекс - це не звичайне проносне. Це натуральний засіб для нормалізації роботи кишечника. Файболекс - просто, як ковток води!

Спосіб застосування Файболекс дуже простий і зручний: по 1 пакетику 2-3 рази на день. Пакетик потрібно розвести в склянці води до однорідної маси, випити і при можливості запити ще склянкою води. Не приймайти Файболекс перед тим як збираєтеся прилягти. Рекомендований курс прийому 7-14 днів.

  Застосовуючи Файболекс, вашому організму допомагає сама природа! 

У разі необхідності проконсультуйтеся з лікарем. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією.

 

Дієтична добавка, не є лікарським засобом

Задати питання