ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Пацієнтам

Що робити якщо у Вас бронхіт?

Бронхіт - захворювання, що характеризується розвитком запального процесу слизової бронхів. Захворювання протікає в гострій або хронічній формі. Найчастіше гострий бронхіт починається після перенесеної вірусної інфекції (наприклад, грипу), яка і викликає ураження слизової нижніх дихальних шляхів. Спочатку запалюється горло, а потім інфекція поширюється далі, вражаючи бронхи.

 Частою причиною розвитку гострого бронхіту є змішана флора. Тобто, в дихальні шляхи потрапляє спочатку вірусна, а потім і бактеріальна інфекція.

 Крім цього, гострий бронхіт може розвиватися під впливом дратівливих хімічних або фізичних факторів. Наприклад, при вдиханні парів бензину, забрудненого диму.

 Існує ще одна причина розвитку гострого бронхіту - алергічна. Підвищена чутливість до певних алергенів, будь-то пилок, дерев або квітів, домашній пил, запахи пральних порошків або мила. Все це може викликати реакцію слизової бронхів.


Хронічний бронхіт

  Причиною хронічного бронхіту може послужити несвоєчасне лікування повторних, гострих його проявів. Це буває тоді, коли пацієнти не звертаються до лікаря, а займаються самолікуванням. Так гострий бронхіт переходить в хронічну форму.


Cимптоми

  Основними симптомами запалення слизової бронхів є кашель (сухий або надсадний), підвищена температура тіла, біль за грудиною, хрипи. Під час кашлю може виділятися харкотиння. При гострому бронхіті вона має вигляд прозорої рідини без гною, при хронічному - з гноєм.


Особливості лікування бронхіту

Обов'язково потрібно звернутися до лікаря, який дає рекомендації, виходячи з причини захворювання. Лікування призначається і в залежності від віку хворого, і від особливостей перебігу хвороби. Наприклад, не всі гострі бронхіти потребують терапії антибіотиками. Такі заходи, в основному, потрібні тільки при загрозі переходу бактеріальної інфекції в пневмонію. Однак, визначити це може тільки лікар.

Лікувати бронхіт потрібно в комплексі, застосовуючи, у разі необхідності, антибактеріальну терапію з фізіметодамі, включаючи особливий режим харчування і домашнього догляду. Зазвичай, при своєчасному лікуванні, бронхіт проходить за 2-3 тижні.

 

 

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Задати питання