ananta medicare
НЕСКІНЧЕННА ТУРБОТА ПРО ВАШЕ ЗДОРОВ'Я
Україна
Україна
Пацієнтам

Хламідіоз - як бути?

Хламідіоз - захворювання, викликане бактеріями Chlamydia (хламідія). На сьогоднішній день відомо кілька видів хламідій. З них два види -Сhlamydia trachomatis і Сhlamydia pneumoniae викликають захворювання у человека.Chlamydia pneumoniae - це дуже часта причина пневмоній, бронхітів, ангін, фарингітів. Chlamydia trachomatis вражає статеву систему як чоловіків так і жінок, викликаючи урогенітальний хламідіоз. З усього спектра захворювань викликаються хламідіями і передаються статевим шляхом, особливо пильну увагу лікарів привертають захворювання урогенітального тракту - цистит, уретрит, цервіцит, ерозія, вульвовагініт, ендометрит, простатит.


Шляхи передачі хламідіозу

Хламідіоз передається переважно статевим шляхом. Рідко хламідії передаються і контактно-побутовим шляхом (через загальні предмети гігієни): відомі випадки, коли діти хворих хламідіозом батьків також страждають від цього захворювання.


Як проявляється хламідіоз

  Інкубаційний період хламідіозу складає від 1 до 3 тижнів. Характернимсімптомом хламідіозу статевих органів є поява склоподібних виділень. Можуть відзначатися свербіж або неприємні відчуття при сечовипусканні, злипання губок уретри. Іноді змінюється загальний стан - відзначається слабкість, незначно підвищується температура тіла. Ці симптоми часто дуже незначні і швидко проходять. Хламідіоз при цьому набуває хронічного перебігу.


Діагностика хламідіозу.

Підступність і прихованість хламідіозу обумовлена тим фактом, що хламідії є непростими бактеріями, а внутрішньоклітинними паразитами. Вони не виявляються в звичайному мазку з статевих органів. Тому для діагностики хламідіозу, як і для діагностики інших статевих інфекцій, використовуються більш точні методи, такі як ПЛР, РІФ, ІФА та ін.


Лікування хламідіозу.

Лікування хламідіозу включає антибактеріальну, імуномодулюючу терапію, полівітаміни терапію, нормалізацію способу життя, дієту, відмова від статевого життя на час лікування. Лікування обов'язково повинно проводитися всім партнерам. Після закінчення курсу лікування обов'язково проводяться контрольне аналізи. Необхідність застосування того чи іншого лікарського препарату вирішує лише лікар за результатами огляду та лабораторних аналізів. На підставі численних досліджень в даний час при лікуванні хламідійної інфекції застосовують три основних групи антибіотиків: тетрациклін, макроліди, фторхінолони.


Ускладнення хламідіозу

Хламідіоз небезпечний ускладненнями. У чоловіків хламідії можуть викликати ускладнення у вигляді хронічного простатиту. У жінок хламідійна інфекція часто викликає непрохідність фаллопієвих труб, позаматкову вагітність, післяпологовий або післяабортний ендометрит. Вагітність у хворої хламідіозом часто протікає з ускладненнями. У процесі пологів у хворої хламідіозом матері можливе інфікування дитини. Крім різних ускладнень, що стосуються статевих органів, хламідіоз може викликати ураження очей (хламідійний кон'юнктивіт), суглобів (частіше гомілковостопних, колінних і хребта), шкіри.


Профілактика хламідіозу.

Хламідіоз набагато простіше уникнути, ніж лікувати. Правила профілактики хламідіозу-такі ж, як і правила профілактики венеричних захворювань. Основне правило - гігієна статевого життя, яка убезпечить від різних венеричних захворювань:

  • Постійний партнер, якому довіряєте
  • Відмова від випадкових статевих зв'язків або використання презерватива
  • При найменших підозрах на інфікування необхідно звертатись до лікаря-венеролога, уролога чи гінеколога.

 

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я

Задати питання