Вчені за крок від розробки нових методів лікування периферичної нейропатії

Це результат пошкодження периферичних нервів. Симптоми варіюються від оніміння, поколювання, м'язової слабкості до сильного болю, паралічу і дисфункції органів. Периферична нейропатія часто розвивається у людей з ВІЛ і у діабетиків. Співробітники Каліфорнійського університету та їхні колеги провели експерименти з клітинами і гризунами, що страждали від периферичноїнейропатії, пов'язаної з діабетом 1-го, 2-го типів, хіміотерапією і ВІЛ, пише Medical Xpress.

Вчені виявили молекулярний сигнальний шлях, блокування якого сприяла зростанню сенсорних нейронів, а також запобігала або звертала назад розвиток периферичної нейропатії. Раніше дослідники описали, по крайней мере, деякі фундаментальні процеси, пов'язані з регенерації периферичних нервів. Зокрема, було встановлено, що важливу роль у відновленні нервів грають мітохондрії - "енергетичні станції" клітин.

В ході нового дослідження фахівці намагалися знайти молекули і механізми, що відповідають за ріст сенсорних нейронів. Дослідники встановили: активація мускаринових рецепторів нейромедіатора ацетилхоліну перешкоджала розростання аксонів (відростків нейронів). Фахівці припускають: ймовірно, існуючі Антімускаріновие препарати можуть допомогти людям з периферичної нейропатією.

За матеріалами МEDdaily