Шлях до здорових нігтів

Що таке оніхомікоз?

Оніхомікоз - грибкове ураження нігтів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, онихомикозом страждає кожен п'ятий житель Землі. Найчастіше вражаються нігті на ногах (80%), рідше - на руках (20%), спостерігається і одночасне ураження нігтів на ногах і на руках. Збудники оніхомікозу - різні види мікроскопічних грибків: - дерматофіти: (їх близько 100 видів), 68,3-90,7% випадків, стійкі і можуть зберігатися у взутті та одязі до 2-5 років. - Дріжджоподібні грибки: 5-10% випадків. - Цвілеві грибки: 10? -15% Випадків, в деяких країнах до 30? -40% ???.


Як виглядає оніхомікоз?

Зміна кольору: ніготь стає білим, чорним, жовтим, коричневим різних відтінків, іноді чорним або зеленим. Потовщення: у відповідь на впровадження грибка розвивається піднігтьового гіперкератоз - посилене зроговіння нігтьового ложе. Одночасно з потовщенням відбувається руйнування нігтя.


Як можна заразитися оніхомікозом?

Джерело зараження - хворі люди і предмети, інфіковані грибками. Найбільш поширений шлях зараження - побутової: через взуття, одяг, манікюрні інструменти, банні приналежності. Це може статися як вдома (при наявності хворого члена сім'ї), так і в місцях громадського користування (спортивні зали, сауни, басейни, душові). Оніхомікозі часто передує ураження стоп: з'являється свербіж, почервоніння шкіри, висипання у вигляді пухирців. Шкіра потовщується, лущиться. Надалі зміни відбуваються і в нігтях. Білі смуги, помутніння, жовтизна, зміна структури, поява тріщин, лусочок і наростів на нігтях - все це перші ознаки онихомикоза. Важливо вчасно звернутися до лікаря - на ранній стадії лікування легше і вимагає менше часу і коштів.


Як уникнути зараження оніхомікоз?

Щоб уникнути зараження оніхомікозів необхідно дотримуватися таких правил:

 1. При відвідуванні лазні, сауни, душа, басейну користуйтеся індивідуальними закритими гумовими тапочками.
 2. Після миття насухо витирайте ноги.
 3. Щодня міняйте шкарпетки.
 4. На пляжі користуйтеся тапочками, так як грибки довго зберігаються в піску і гальці.
 5. Не носіть чуже взуття.
 6. Лікуйте дистрофічно змінені нігті, так як вони найбільш схильні до впровадження грибка.
 7. Дотримуйтесь правил особистої гігієни по догляду за шкірою стоп (усунення мікротравм, пітливості, сухості шкіри і мозолів).

Чому оніхомікоз необхідно лікувати?

 • Хворий онихомикозом - джерело грибкової інфекції для всієї родини.
 • Кандидоз нігтів може викликати стоматит і молочницю.
 • Оніхомікоз знижує якість життя, викликає почуття незручності при носінні відкритому взутті, відвідуванні пляжів і басейнів.
 • Грибок виділяє токсичні речовини, провокуючи алергію і зниження імунітету. Підвищується ризик розвитку важких захворювань (бешиха, бронхіальна астма, системні мікози).

Ефективне і надійне лікування грибкових інфекцій

Ітрунгар компанії «Ананта Медікеар» (діюча речовина ітраконазол) - сучасний протигрибковий препарат системної дії. Випускається в капсулах по 100 мг по 4 і по 15 штук в упаковці. (Р. С. № UA / 2248/01/01 від 15.02.2010).


Переваги Ітрунгара:

Ітрунгар має високу активність відносно всіх відомих збудників оніхомікозу.
Ітрунгар накопичується в нігтьової платівці (після завершення курсу лікування зберігається в нігтях більше 6 місяців).
Ітрунгар зручний в застосуванні (застосовується 1 раз на добу).
Ітрунгар безпечний при тривалому застосуванні.