Гонорея - найдавніший ворог людства

Гонококові інфекції - гонорея - одне з найдавніших венеричних захворювань. Збудником гонореї є гонокок (Neisseria gonorrhoeae) .Інкубаціонний період гонореї у чоловіків зазвичай становить від 2 до 5 діб; у жінок - від 5 до 10 діб. Розрізняють свіжу - гостру, підгостру і торпидну (з давністю до 2 місяців), хронічну (понад 2 місяців і невстановленої давності) і приховану (латентну) гонорею.


Cимптоми гонореї

  Симптоми гонореї у чоловіків:

  • жовтувато-білі виділення з сечовипускального каналу;
  • біль при сечовипусканні.

  Симптоми гонореї у жінок:

  • жовтувато-білі виділення з піхви;
  • біль при сечовипусканні;
  • міжменструальні кровотечі;
  • біль внизу живота

Ускладнення гонореї

У чоловіків найбільш частим ускладненням є запалення придатка яєчка - епідидиміт. У жінок найбільш часте ускладнення гонореї - запальні захворювання матки і придатків, які є однією з головних причин жіночого безпліддя. При поширенні гонококів на інші органи виникає дисемінована гонококова інфекція. При цьому можуть дивуватися суглоби, шкіра, головний мозок, серце і печінку.


Діагностика гонореї

  Для діагностики гонореї наявності одних лише симптомів недостатньо. Необхідно підтвердження діагнозу лабораторними методами. Діагностика гострої гонореї у чоловіків зазвичай заснована на результатах загального мазка. При хронічній гонореї у чоловіків, а також при будь-якій формі захворювання у жінок, необхідні точніші методи дослідження - ПЛР або посів.


Лікування гонореї

Вибір схем лікування гонококової інфекції залежить від клінічної картини і анатомічної локалізації захворювання, чутливості штамів гонокока до протимікробних препаратів. Лікувати гонорею повинен тільки лікар. Не можна займатись самолікуванням! Лікар може призначити ефективні антимікробні препарати Фламіфікс або Гатилін, що володіють високою чутливістю до N.gonorrhoeae.


Статеві партнери

Якщо Ви вилікуєтеся, а Ваш статевий партнер - ні, Ви легко можете заразитися повторно. Дуже важливо повідомити своїх статевих партнерів про захворювання, навіть якщо їх нічого не турбує, і переконати їх пройти обстеження і лікування.